Haber

CHP Grup Başkanı Özgür Özel Genel Başkan Adaylığını Açıkladı

CHP Genel Başkan adaylığını açıklayan Küme Lideri Özgür Özel, “Cumartesi ve Pazar günü düğünümüz olacak. Pazartesi günü çok daha büyük bir aile olarak uyanacağız. Başarmanın heyecanıyla uyanacağız.” söz konusu.

Özel, CHP Şanlıurfa İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında, genel başkan olması durumunda vermeyi planladığı sözleri dile getirdi.

14 ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından parti olarak büyük acılar yaşadıklarını ve bu sürecin sonunda partilerinde bir kopuş yaşandığını belirten Özel, örgütünün her şeye rağmen geleceğe umutla baktığını söyledi.

Özel, bu sürecin sonunda partililer ve özellikle CHP’ye oy veren gençler arasında büyük bir duygusal kırılma yaşandığını vurguladı ve şöyle devam etti:

“Terleyen bir başkan, koşan bir başkan, gözünüzün içine bakan, elinizden tutan, sizinle çalışan bir başkan… Genç kadrolarla Türkiye’yi ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni ayağa kaldıracak bir genel başkan sözü veriyoruz. Bundan sonraki süreçte de birlikte olacağız, çok çalışacağız.6 Kasım itibarıyla Cumhuriyet Halk Partisi 81 ilimizdeki 973 ilçede ertesi gün düğün mutluluğunu yaşayacak.Cumartesi ve Pazar günü düğün yapacağız. Pazartesi günü çok daha büyük bir aile olarak uyanacağız.Başarıya ulaşmanın heyecanıyla uyanacağız.Türkiye’de küskün gençler, morali bozulan esnaf, çaresizler, işsizler, yoksullar, emeği sömürülenler hepsi bize bakıyor. gözünden.”

Özel, partisinin değişime ve güçlü bir yürüyüşe ihtiyacı olduğunu kaydetti.

CHP’nin kuruluşundan itibaren genel liderlik değişikliklerinin büyük heyecan yarattığını belirten Özel, aynı heyecanın şimdi de yaşandığını sözlerine ekledi.

Özel, konuşmasının ardından partisinin delegeleriyle bir araya geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu