Yaşam

MEM Sahne’de müzik ziyafeti

Sinan Ayyıldız&Tolgahan Çokluk Duo, Nilüfer Belediyesi Dr. Hüseyin Parkan, Sanlıkol Müzik Aletleri Müzesi’nde verdiği konserle izleyenlere keyifli bir akşam yaşattı.

Nilüfer Belediyesi Dr. Hüseyin Parkan Sanlıkol Müzik Aletleri Müzesi, konser serisinde bu kez Sinan Ayyıldız & Tolgahan Çokluk Duo’yu ağırladı. Grubun mikrotenal gitar konseri izleyenlere farklı bir sanatsal deneyim yaşattı. Tolgahan Çokluk’un mikrotenal gitar ve Sinan Ayyıldız’ın çift saplı sazıyla performansı beğeni topladı.

2013 yılında orta yola çıkan ve mikrotenal gitar ile çift saplı çalgıyı dünyada ilk kez bir araya getiren ikili, ulusal ve uluslararası etkinliklerin ardından bu kez Nilüfer’de sahne aldı. Cahit Berkay, Ali Ekber Çiçek ve Erik Roche gibi ünlü müzisyen ve bestecilerin eserlerini yorumlayan ikili, izleyenlere çok keyifli bir müzik ziyafeti sundu. ‘Yazalım’, ‘Yarının elinden tutam’, ‘Fidayda’, ‘Haydar haydar’ gibi eserleri farklı yorumlayan Ayyıldız ve Çokluk, konser sonunda büyük alkış aldı. Konserin sonunda Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Sibel Özer çifte çiçek vererek teşekkür etti. İkili, kendilerini Bursalı müzikseverlerle buluşturan Lider Turgay Fazilet’e ve Nilüfer Belediyesi’ne teşekkür etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu